Kupując lub adoptując czworonożnego członka rodziny stajemy przed trudnym wyborem – jakie akcesoria mu kupić, na czym oszczędzić, z czego zrezygnować a na czym oszczędzać nie powinniśmy. Jak wybrać najważniejsze miejsce dla psa i kota w domu – jego azyl – legowisko. Podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego spania dla psa i kota.

To jego teren

Tak jak my nie zmieniamy często łóżka tak i pies czy kot przyzwyczajają się do swojego legowiska, które staje się ich azylem, więc nie zaleca się jego częstego zmieniania. To miejsce, w którym Twój zwierzak czuje się bezpiecznie, to do niego wraca gdy czuje się niepewnie, do niego znosi swoje zabawki i ucieka gdy się czegoś boi. Dobrze by było ustawione w odpowiednim miejsce.

Miejsce

Zanim przejdziemy do rad jakie legowisko, zastanów się gdzie ono ma stać. Prawdziwi miłośnicy zwierząt wiedzą, że pies czy kot w ciągu dnia są w różnych pokojach, bo raz chcą nam towarzyszyć a innym razem chcą pobyć sami. Jeśli Twój pupil chce się np. ukryć przed dziećmi, zaplanuj postawienie legowiska w pokoju, w którym będzie miał trochę spokoju – za drzwiami, w sypialni czy pokoju dla gości. Jeśli Twój zwierzak jest towarzyski, umieść mu legowisko w kuchni lub pokoju dziennym, by mógł wszystko widzieć. Najlepiej jednak by miał chociaż jedno legowisko i koc / matę w innym pokoju by w zależności od samopoczucia mógł spać w różnych miejscach.

Szczegóły i jakość

Wiedząc już, że legowisko to psi i koci azyl i nie powinno się go zbyt często wymieniać, zwróć uwagę na jakość posłania, które kupujesz. Na jego wysoką jakość ma wpływ materiał z którego jest uszyte, sposób szycia, rodzaj użytych nici, ale przede wszystkim użyte komponenty w jego wnętrzu.

Nie ważne czy masz psa czy kota który waży 2 czy 22 kg – materiał z którego uszyte jest legowisko musi być wytrzymałe. Psy i koty często w tym legowisku się bawią, podgryzają je, nie chcesz zatem by po miesiącu od zakupu było do wyrzucenia. Chloe’s Home sprawdza swoje materiały przed uszyciem z nich legowisk i zabawek. Bawełny i pozostałe materiały, których używamy do szycia są wytrzymałe, sprawdzamy jakość wszycia nitek, szwów, by nie puściły w przypadku zabawy zwierzaka. To oznacza także dbałość o każdy detal. Oprócz tego co na zewnątrz, liczy się wnętrze.

Sprawdź, co jest w środku

W Chloe’s Home testowaliśmy pod względem wytrzymałości wiele wypełnień i zdecydowanie najlepszym i najbardziej wytrzymałym na pranie, obciążenie kilogramami a także pod wpływem czasu są kulki silikonowe. To one dzięki małej gramaturze dostosowują się do ciała psa i kota, dzięki czemu otulają jego ciało, a po jego wstaniu wracają do swojego położenia. Są miękki i sprężyste nawet po wielu praniach. W Chloe’ Home używamy tylko i wyłącznie tych oryginalnych, a nie półfabrykantów, które choć tańsze, szybko tracą swoją sprężystość. Kulki silikonowe maja także tę zaletę, że szybko wysychają, przez co pranie legowiska nie stanowi problemu.

Wygląd

Dla nas jednym z najważniejszych aspektów jest piękny wygląd. Stawiamy posłanie najczęściej w centralnym miejscu w domu – w salonie, kuchni, przy wejściu, by nasz czworonóg mógł wszystko obserwować. Dlatego tak ważne jest, by pasowało do naszego wnętrza. Chloe’s Home tworzy ponadczasowe kształty z niezwykle wyszukanych i dobrej jakości tkanin. To dzięki temu możesz mieć pewność, że każdy zwróci uwagę na jego design, a Ty nie będziesz musiał chować legowiska przed gośćmi.

Królewska wygoda

Legowisko dla nas ludzi powinno przede wszystkim ładnie wyglądać – stanowi bowiem najczęściej jeden z „mebli” w naszym domu, apartamencie czy mieszkaniu. Dla naszego pupila najważniejsze jest, by było wygodne. Nasza firma Chloe’s Home jest dumna z faktu, że czworonogi z przyjemnością korzystają z legowisk i nawet jeśli w domu mają kilka posłań, to spod naszej igły są przez nie wybierane najczęściej. To zasługa kulek silikonowych, które jak w pościeli otulają ciało zwierzęcia i dostosowują się do niego. Daje to im poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Dodatkowo wszystkie materiały, z których szyjemy dla nich spanie są miłe w dotyku.

Nie tylko ładne ale i praktyczne

Skoro wiemy już, że na legowisku pies i kot spędzają czasem pół dnia, śpią w nim, bawią się ale i jedzą, zwróćmy uwagę na praktyczne aspekty – czy legowisko można prać, czy jest poręczne do tego, czy – w przypadku dużych rozmiarów – mają wyjmowaną poduchę i zdejmowany pokrowiec. Podobnie jak pierzemy pościel, tak i legowisko powinno się co jakiś czas odświeżyć.

Legowiska, które produkuje Chloe’s Home są uszyte z bawełny 100%, która dobrze się pierze i szybko wysycha, albo ze specjalnych materiałów, które mają większą odporność na wchłanianie wody, kurzu czy brudu, a także łatwo z nich usunąć sierść przy użyciu wilgotnej szmatki lub dłoni. Docenią to właściciele szczególnie dużych psów, które jedzą na swoim posłaniu, mocno linieją lub się ślinią.

My House is your Home… Chloe’s Home

Kupując produkt, na którym nasz pupil ma spać codziennie, a czasem również jeść, pamiętajmy, że będzie się on często brudzić – i nie ma to znaczenia czy legowisko jest w kolorze białym, czy ciemnym. Każde legowisko tak jak nasza pościel powinno się czyścić raz na jakiś czas. Zwracajmy uwagę przy zakupie, czy producent podaje informacje jak prać legowisko i czy można je w ogóle prać. Jeśli kupujecie duże legowisko dla dużego psa warto poszukać takiego ze zdejmowanym pokrowcem, wtedy zmieścimy poszewkę do pralki, a poduchę (najczęściej w poszewce) wypierzemy tylko okazjonalnie.  Materiały, których używa Chloe’s House do produkcji legowisk to 100% bawełna, która jest łatwa do prania lub materiały które cechuje obniżona wchłanialność wody, kurz i brudu. Większość codziennych zabrudzeń jak również sierść usuniemy z nich przy pomocy wilgotnej dłoni. To prosty i praktyczny sposób na utrzymanie legowisk w czystości szczególnie mając psa, który je na legowisku, mocno się ślini lub wraca ze spacerów bardzo ubrudzony.

Dobre musi kosztować

Tak jak dobrej jakości ubrana tak i legowiska – jeśli są uszyte z dobrej jakości komponentów, to muszą kosztować. Tanie posłania najczęściej uszyte są z gorszej jakości materiałów lub wypełnione puchem lub gąbką, albo kulkami silikonowymi drugiej jakości. Dobrą jakość łatwo jest zauważyć, bo legowisko powinno dobrze wyglądać i być wygodne nawet po kilku latach użytkowania. W Chloe’s Home powracający Klienci świadczą o tym, że to co tworzymy jest warte swojej ceny. Nietuzinkowe produkty o pięknym designie będą ozdobą Twojego mieszkania i domu a Twój pies i kot będą mieć swój wygodny azyl, do którego z przyjemnością będą wracać.  Chloe’s Home tworzy wygodne, eleganckie i praktyczne legowisko dla wygody właściciela i komfortu Państwa psa i kota.