Jesień to szczególny czas dla Twojego zwierzaka, bo po gorącym lecie jego organizm musi się przestawić na nową porę. Wieczory bywają zimne, sierść i podsierstek są przesuszone po pobycie na słońcu, a sam organizm psa dobrze jest przygotować na nadejście zimniejszych dni. Jak się do tego zabrać i o czym pamiętać?

Dieta

Jesienią i zimą szczególnie ważna jest odpowiednia dieta. Zwracajcie uwagę na składy karm, które podajecie swoim czworonogom, najlepiej by były odpowiednio zbilansowane i nie zawierały słodzików czy cukru. Jeśli sami gotujecie psu, warto dołożyć do nich więcej niż dotychczas warzyw, dodać żółtko, które wzmocni włosy lub oleje. Na rynku dostępne są specjalne preparaty – oleje, ma je w sprzedaży m.in. Uniq Nordic Gold.

Ubrania

Gdy temperatura spada do kilku stopni lub nawet kilkunastu w przypadku małych psów lub zwierząt bez sierści, koniecznie pamiętajmy, by zakładać zwierzakowi chociaż bluzkę. Nie przesadzajmy z przegrzewaniem, żeby pies nie rozchorował się gdy raz wyjdzie bez kurtki czy bluzy ale nie wystawiajmy też jego ciała na przemarznięcie. Zdrowy rozsądek jest tu wskazany.

Ciepły kącik

Jesienią i zimą zarówno my jak i nasz pupil chcemy by było nam ciepło i przytulnie. Stwórzmy naszemu psu i kotu ciepły kącik. Wygodne ale przede wszystkim ciepłe legowiska na jesień to podstawa. W ofercie Chloe’s Home polecamy szczególnie te z kocykiem w środku (Los Angeles, Monte Carlo czy Rome) lub takie, do którego pies czy kot może się schować (St Petersburg).

Jeśli jeszcze bardziej chcesz psu uprzyjemnić ten wyjątkowy czas, z pewnością ucieszy się z ciepłego kocyka, pod którym będzie mógł zasnąć lub w którego będzie się mógł wtulić.

Pasożyty

Podczas chłodniejszych nocy i poranków także pasożyty takie jak pchły będą szukały schronienia, dlatego nasze zwierzęta szczególnie w tym okresie są narażone na złapanie nieprzyjemnych współtowarzyszy. Sprawdzaj regularnie jego sierść a w razie potrzeby zastosuj odpowiednie preparaty.

Pielęgnacja

Podczas jesieni wiele psów linieje bardziej niż zwykle. Aby pomóc mu szybciej pozbyć się zbędnego podsierstka, czesz psa regularnie odpowiednim do tego przyrządem, a także kąp bo przez ogrzewanie czy spanie przy kaloryferze lub pod kocem szybciej niż dotąd będzie się mu zapacać sierść. Pamiętaj natomiast by nie wypuszczać psa z mokrą sierścią i zaraz po myciu aby się nie przeziębił.

Jesień to czas, kiedy pies i kot szczególnie narażeni są na przeziębienia, pamiętaj zatem aby odpowiednio go pielęgnować.